________the FIRST* hungarian fan site about MTK Budapest*____mert a legjobb forrásod a csapatról*

Sziasztok, nos eddig nem nagyon volt időm erre a lapra de már van(=.Szóval haza értem a táborból és már újult erővel belkezdek a frisselésbe(=.Szóval nem sokára felteszem a legújabb dizit de az még 1 óra. Aztán honap elkezdődik a suli. Azért a napi egy frisst probálom petartani, de nem biztos, hogy sikerülni fog:S De meglátjuk, biztos lesz valahogy(=

NEM LESZEK, CSAK AUGUSZTUS 27-ÉN

2009.08.23. 19:28, SzandY*
mtk-web.gp

Sziasztok.Sajnos azzal a hírrel jöttem, hogy nem leszek csütörtökig, ugyanis gólyatáborba megyek így nem tudok frisselni, legelőbb csütörtökön este 5-6 fele jelentkezzek frissel, ha lesz, de sztem 100%, h lesz. Na sebaj addig is gyertek az oldira, és élvezzétek ki az utolsó hetett a nyárból.

DÖNTETLEN NYÍREGYHÁZÁN

2009.08.23. 11:08, SzandY*
mtkhungaria.hu

A makulátlan mérlegnek vége, a veretlenségi sorozat tovább tart: 1-1-es döntetlent játszott együttesünk a Nyíregyháza vendégeként a Soproni Liga 5. fordulójában. A végeredmény már az első félidőben kialakult, de nem unatkoztak a szurkolók a második játékrészben sem a hatalmas kimaradt helyzetek meccsén.

Az első perctől kezdve a mieink kezdeményeztek többet, elsőként Gosztonyi lőtt kapura, Vojnovics hárította a lövést. Negyedórányi játék után Pintér fejelhetett kapura öt méterről, a próbálkozás nem sokkal kerülte el a kapu jobb oldalát.

Sajnos Garami Józsefnek hamar változtatnia kellett: Lencse László sérült meg, a helyére a 15. percben Könyves Norbert szállt be. Előtte adódott a félidő egyik legnagyobb lehetősége: a 26. percben remekül lépett ki a védők közül a bal oldalon, lövés helyett azonban középre passzolt, a támadást viszont sajnos nem követte a második hullám, így nem volt lövés az akció végén.

A 29. percben a Nyíregyháza a semmiből szerzett vezetést, mert előzetesen komoly helyzete nem volt. Ekkor azonban Bogdanovics adott be balról az alapvonalról egy csel után, melyre Homma és Balogh Béla egyszerre érkezett, végül a japán légiós a kapuba perdített. (1-0)

A 38. percben Pátkai egyenlíthetett volna, remek labdát kapott a tizenhatoson belül, ám a kísérletet Vojnovics hárította. A kapus azonban tehetetlen volt a félidő utolsó pillanatában: a 46. percben Gosztonyi András 30 méterről végzett el szabadrúgást, a jól eltalált labda a kapu bal oldalában kötött ki. (1-1)

A második félidőben is az elsőhöz hasonló, lüktető játék folyt a pályán. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de ezeket nem sikerült kihasználni. A hazaiaknál Bogdanovicsnak volt egy nagy lehetősége, de mellélőtt. A legközelebb Dosso állt a gólszerzéshez: először középen kilépve a felső lécet lőtte telibe 12 méterről, majd Szatmárinak kellett nagyot nyújtózkodnia egy jobb alsóba tartó lövésénél.

A mieinknél a Könyves Norbert helyére beállt Molnár Marcell volt a legveszélyesebb. A 72. percben egyedül léphetett ki, de Vojnovics védett, csakúgy, mint három perccel később, amikor a bal oldalon elhúzva éles szögből próbálta bevenni a kaput. A hajrában harmadszor is a hazai kapus nyerte a párharcot, amikor Molnár kemény löketét öklözte szögletre. A Bori Gábor helyére beszállt Vadnai Dániel is gólt szerezhetett volna, 14 méteres lövésébe azonban egy védő belelépett az utolsó pillanatban.

A mieink ezúttal is közel álltak a győzelemhez, a döntő gólt azonban nem sikerült bevinni, így pontosztozkodás lett a vége. Együttesünk így már nem százszázalékos, de továbbra is veretlen a bajnokságban.

GARAMI JÓZSEF ÉRTÉKEL

2009.08.20. 08:42, SzandY*

Szakmai igazgatónk dicsérte a csapatot a Ferencváros elleni Ligakupa-mérkőzés után.

"Hajtós, küzdelmes mérkőzés volt, jó iramot diktáltak a csapatok. Az első félidőben sok olyan lehetőségünk volt a játékban, melyek során pontosabb passzokkal, illetve az utolsó átadásoknál hozott jobb döntésekkel nagyobb helyzeteket tudtunk volna kialakítani."

"A második játékrészben jó néhány helyzetünk adódott, de ezeket sajnos nem sikerült értékesíteni. Sajnálom, hogy egy jól eltalált lövéssel végül az ellenfél diadalmaskodott. Azt gondolom, hogy a látottak alapján nem érdemeltünk vereséget."

A csapatból néhány fiatal nagyszerű teljesítményt nyújtott, és a mérkőzés mindenképpen szolgálta a fejlődésüket."

"Szabó Ádám a lecseréléséig kiválóan futballozott, sok jó momentuma volt. Ismét bizonyította, hogy egy nagyszerű játékos, akire szüksége van a csapatnak. Úgy gondolom, hogy a mostani sérülése egy-két napos pihenővel jár, és hamarosan újra teljes értékű harcos lehet."

EGYGÓLOS VERESÉG

2009.08.19. 21:43, SzandY*

Számos helyzetet dolgozott ki együttesünk a Ferencváros ellen a Ligakupa 5. fordulójában, ám végül az ellenfél győzött 1-0-ra.

A mieink a Szántai - Vági, Kelemen, Kornis, Janta - Hauser, Szabó Á. - Kákonyi, Nikházi, Pál Sz. - Molnár M. összeállításban léptek pályára.

Remek iramban kezdődött a találkozó, mindkét csapat nagy lendülettel vetette magát a mérkőzésbe, így mozgalmas volt az első játékrész. Először Szabó Ádám lőhetett volna gólt, remek cselekkel tört be a tizenhatoson belülre, de kapura lövését Megyeri védte nagy bravúrral. Szabó az egyik legaktívabb játékos volt a mezőnyben, sajnos azonban félórányi játék után megsérült, Gál András érkezett a helyére. A másik nagy helyzet Nikházi Márk nevéhez fűződik, aki Pál Szabolcstól kapott jó labdát, a vendégek kapusa az utolsó pillanatban tudott hárítani.

A másik oldalon Tóth lövését védte Szántai Levente, majd Joaquin fejesénél mentett hatalmasat Janta, aki fölévágta a kapura tartó labdát. Gól nélkül zárult az első félidő. A szünetben Garami József Kornis Attila helyére Ladiszlai Krisztián, Molnár Marcell helyett pedig Könyves Norbert érkezett.

A második félidőre sem csökkent az iram. A 65. percben Könyves átadását Pál pörgette kapásból a kapufára, a kipattanót Nikházi küldte vissza, Megyeri védett. Pillanatokkal később Kelemen továbbította félfordulattal a labdát a kapura, a lövés centikkel kerülte el a bal felső sarkot.

Sajnos nem a mieinknek, hanem az ellenfélnek sikerült vezetést szereznie: Kovács tette le lövésre a labdát Tóth Bencének, aki kapásból a jobb alsó sarokba lőtt a 73. percben. Szántai csak beleütni tudott az erős lövésbe, védeni nem. (0-1)

Az utolsó percekre Kákonyi Dániel helyett Dobó Róbert lépett pályára, de a helyzetekkel a hajrában sem volt szerencsénk: egy nagyszerű beívelésre Könyves érkezett, de közelről a kapufára fejelt. A végére még egy Szántai is bólintott egyet: egy kontrát hatástalanított fejjel, kapujából kiszaladva, Mamics próbálkozott emeléssel, de a lövés a háló tetején landolt.

Együttesünk a tavalyi NB II-es csatákhoz hasonlóan remekül harcolt, ám végül nem sikerült győznie.